Dodano: 2021-01-21 15:16:00

Idealnie gładka powierzchnia sufitu to marzenie większości osób będących na etapie remontowania domu czy mieszkania. Naprawa starej powierzchni stropu, zwłaszcza tej zniszczonej i mocno zaniedbanej, to często kosztowny i bardzo czasochłonny proces. Tradycyjną metodę tynkowania starych powierzchni wyparła konstrukcja podwieszonego sufitu, będąca dziś najczęściej wybieraną przez ekipy remontowe metodą maskowania starych powłok. Silnym konkurentem dla rygipsów staje się sufit napinany, który kusi estetyczną i równą powierzchnią przypominającą taflę lustra.

Co to jest sufit napinany?

Sufit napinany, zwany także lustrzanym, jest rodzajem sufitu podwieszanego, który montuje się równolegle do właściwego poziomu sufitu. Obniża się w ten sposób wysokość pomieszczenia, maskując jednocześnie nierówną i nieestetyczną powierzchnię starego stropu. Takie rozwiązanie pozwala osiągnąć idealnie gładką fakturę sufitu, często niemożliwą do uzyskania na drodze tradycyjnego tynkowania.

Montaż sufitu lustrzanego polega na przykręceniu szyn do ścian, które będą tworzyć ramę całej konstrukcji. Następnie rozściela się membranę z PCV i podgrzewa się do temperatury 70 stopni Celsjusza – materiał staje się wtedy elastyczny i rozciągliwy. Powłokę naciąga się na powierzchni całego sufitu i mocuje do wcześniej przywierconych prowadnic. Konieczność podgrzewania materiału nie dotyczy sufitu napinanego z tkaniny poliestrowej.

W pomieszczeniu o przeciętnym metrażu ekipa montażowa jest w stanie zamontować sufit napinany w przeciągu jednego dnia. Instalacja takiej konstrukcji jest całkowicie bezpyłowa, co jest ogromnym udogodnieniem. W porównaniu z uciążliwym podwieszeniem sufitu z płyt gipsowych sufity napinane są najbardziej komfortową opcją z perspektywy domownika, któremu oszczędza się konieczności sprzątania zakurzonego pomieszczenia.

 

 Żadna metoda wygładzania sufitów nie pozwoli uzyskać tak równej i gładkiej powierzchni. Szczególnie nadzwyczajnie prezentuje się lustrzany sufit napinany biały, który w pomieszczeniu tworzy błyszczącą taflę przypominającą lustro. Sufit napinany pozwala ukryć stare i nierówne tynki, a także zamontowaną instalację elektryczną.

Powierzchnię sufitu napinanego możemy spersonalizować, dopasowując kolor i wzór do charakteru naszego wnętrza. Najbezpieczniejszym wyborem będzie sufit napinany biały, niemniej dużym powodzeniem cieszą się bardzo efektowne sufity lustrzane czarne czy granatowe, wprowadzające nowoczesny klimat w pomieszczeniu. Powierzchnię sufitu napinanego możemy również pokryć nadrukiem w wybranym przez nas wzorze (np. kwiatowym czy geometrycznym) lub obrazkiem 3D, dzięki któremu optycznie powiększymy pokój . Dość popularny jest efekt gwiezdnego nieba na suficie, który osiągniemy, zamawiając membranę w ciemnym kolorze z jasnymi punktami, imitującymi błyszczące gwiazdozbiory.

Równa i gładka powierzchnia sufitu napinanego to tylko jedno z rozwiązań. Możemy również zdecydować się na wypukłą lub wklęsłą formę sufitu, tworząc pożądany kształt – od delikatnych fal po geometryczne kształty.

Odporność na wodę, ogień i kurz. Sufity napinane to nie tylko wysoce estetyczne rozwiązanie – ich powłoka jest bardzo przemyślana i niezwykle praktyczna. Po pierwsze, sufit napinany jest całkowicie wodoszczelny. Powierzchnia jest szczelna i wytrzymała, nawet w przypadku zalania właściwej części starego sufitu – szacuje się, że sufit jest w stanie utrzymać ciężar równy 100 litrom wody. Co więcej, sufit napinany zapobiega rozwojowi wilgoci, a co za tym idzie – pleśni i bakterii, które mogą prowadzić do poważnych schorzeń i chorób domowników. Powierzchnia sufitów napinanych jest również odporna na ogień. W razie pożaru opóźni zatem rozprzestrzenianie się płomieni na resztę pomieszczeń. Należy również wspomnieć o łatwości w utrzymaniu w czystości – kolejnej ważnej zalecie takiego rozwiązania.

Doskonała akustyka. Sufit napinany z perforacją stopniowo pochłaniania fale dźwiękowe, przez co idealnie wygłusza.

Alternatywa dla regipsów. Sufity napinane są lekkie i nie obciążają stropu. Na dodatek nie obniżają tak mocno poziomu pomieszczenia jak konstrukcja z płyt kartonowo-gipsowych.

Sposób na oświetlenie. W suficie napinanym warto zamontować punktowe oświetlenie lub opaskę led. Lampy w duecie z błyszczącą i idealnie gładką taflą sufitu oryginalnie rozświetlą całe pomieszczenie. Wiązki światła będą rozproszone po całym wnętrzu, tworząc trójwymiarową i oryginalną iluzję.

 

Sufit napinany

Sufit napinany, zwany także lustrzanym, jest rodzajem sufitu podwieszanego, który montuje się równolegle do właściwego poziomu sufitu. Obniża się w ten sposób wysokość pomieszczenia, maskując jednocześnie nierówną i nieestetyczną powierzchnię starego stropu. Takie rozwiązanie pozwala osiągnąć idealnie gładką fakturę sufitu, często niemożliwą do uzyskania na drodze tradycyjnego tynkowania.

Witamy na naszej stronie

W naszej ofercie posiadamy:
- remonty mieszkań i domów
- wykończenia pomieszczeń
- ocieplenia budynków i izolacje zewnętrzne
- ocieplenia budynków i termoizolacje zewnętrzne

CASTLE Krzysztof Krawczyk
ul. Zawiszy Czarnego 7E/1
65-387 Zielona Góra
NIP: 9291027332 REGON:971245050
Konto nr.65 1160 2202 0000 0003 0690 6276
Telefon 604-100-542
email: castle.lubuskie@gmail.com

logo_biale